Co to są odżywki gainer?

Niejeden z nas marzy o pięknej i muskularnej sylwetce. Często, aby osiągnąć ten efekt spędzamy długie godziny na siłownie wykonując bardzo wiele niezwykle ciężkich ćwiczeń. Czasem efekty są bardziej imponujące, czasem mniej. Wszystko zależy nie tylko od intensywności wykonywanych ćwiczeń, ale również od diety, jaką stosujemy. Trzeba wiedzieć, że ważnym budulcem naszych mięśni jest białko, a także węglowodany i trzeba posiadać w organizmie znaczny jego zapas, aby zbudować wymarzoną sylwetkę.

Doskonałymi suplementami diety zawierającej duże ilości białka oraz węglowodanów są gainery. Odżywki te są wykorzystywane do przyrostu masy ciała, co w połączeniu z odpowiednim treningiem daje efekt rozbudowania masy mięśniowej.

Odzywki często wzbogacane są aktywatorami przemiany materii, takimi jak, karnityna, które zapobiegają odkładaniu się tłuszczu w organizmie. Stanowią również panaceum dla osób szczupłych, o szybkiej przemianie materii, a wręcz chudych, które je stosując mogą podnieść znacznie wagę swojego ciała.